W najbliższych dniach czekają nas poważne zmiany dotyczące zarówno komunikacji indywidualnej jak i zbiorowej (autobusowej) związane z kolejnymi etapami budowy kanalizacji w Wawrze.

Już od jutra zostanie otwarty Trakt Lubelski od ciągu ulic Kadetów i Lucerny do ulicy Bronowskiej dla ruchu indywidualnego. W tym samym czasie nastąpią pierwsze zmiany w komunikacji zbiorowej. 

Informacje uzyskaliśmy od Krzysztofa Sokołowskiego (artykuł z Wiadomości Sąsiedzkich)  

Linia Z19 od 1 grudnia pojedzie nową trasą PKP Wawer – Widoczna -  Kazimierza Szpotańskiego – Zwoleńska – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński – Trakt Lubelski – tymczasowy kraniec Śnieguliczki (przy ulicy Borowieckiej).

Związane to będzie z zamknięciem wlotu w ulicę Borków od 3 grudnia (poniedziałek) w czasie budowy kanalizacji na kolejnym odcinku Traktu Lubelskiego. Powyższy brak przejazdu potrwa do 21 grudnia, kiedy to zostanie otwarty wjazd w ulicę Borków, a  budowa kanalizacji przesunie się na odcinek między ulicami Borków, a ulicą Skalnicową. 

Od 21 grudnia linia Z19 pojedzie ciągiem ulic Borków i Juhasów zamiast ulicą Zwoleńską. Poza tym od tego dnia rozważany jest wariant skrócenia linii Z19 do krańca przy PKP Międzylesie zamiast pętli przy stacji Wawer. Jeszcze nie ma ostatecznej decyzji.

Nieco wcześniej, bo już 5 grudnia wróci komunikacja na ulicę Trakt Lubelski między ulicą Bronowską, a ciągiem ulic Kadetów i Lucerny. Od 1 do 5 grudnia (środa) będą trwały prace odtworzeniowe na przystankach autobusowych, dlatego też autobusy pojadą dopiero od tego dnia, a nie już od soboty jak ruch indywidualny.

Szczegóły zmian przedstawiają się następująco:

Linie 119, 305 i N72 wrócą na stare trasy sprzed budowy kolektora „W”, czyli linia 119 przez ulicę Lucerny, a 305 i N72 przez ulicę Zwoleńską.

Linie 142 i 702 pojadą od krańca Wiatraczna trasą: Grochowska – Płowiecka – Trakt Lubelski – Bronowska – Wał Miedzeszyński , a następnie ulicą Bronowską – Wałem Miedzeszyńskim  i dalej po trasach stałych do krańca Aleksandrów i Otwock (Urząd Miasta).

Kolejne zmiany nastąpią na przełomie roku 2012/13, kiedy to rozpocznie się budowa ronda w Falenicy. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.