Umowa na zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy dotyczy dróg o łącznej długości ok. 300 km (tj. 541 ulic). W sezonie zimowym 2012 utrzymaniem zostały objęte wszystkie ulice na terenie dzielnicy. W załączonym wykazie, drogi gminne zostały podzielone na I, II i III kolejność utrzymania. Pierwszy zakres dotyczy najważniejszych ulic (ok. 70km) utwardzonych, które tworzą ciągi komunikacyjne do szkół, przedszkoli, szpitali, przychodni itp. Druga kolejność dotyczy pozostałych ulic utwardzonych (na koniec 2011 r.), w III kolejności znalazły się drogi gruntowe.

Z uwagi na zielony charakter dzielnicy oraz sugestie mieszkańców w ramach zimowego utrzymania przede wszystkim prowadzone jest płużenie ulic. W razie konieczności następuje posypywanie piaskiem, a tylko sporadycznie stosowane jest posypywanie mieszankami przeznaczonymi do usuwania zmarzliny lodowej i śniegowej.
Oczyszczanie ulic w sezonie 2011/2012 prowadzone jest przez firmę Łapińscy SJ wyłonionej w wyniku rozstrzygnięcia przetargu nieograniczonego.
Uwagi dotyczące zimowego utrzymania ulic prosimy zgłaszać pod nastepujace adresy e-mail:
Andrzej Kobus - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Grażyna Jończyk - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kinga Baran -Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.';document.getElementById('cloakdfa2a25bf0a27fb60068729ad2607c2b').innerHTML += ''+addy_textdfa2a25bf0a27fb60068729ad2607c2b+'<\/a>';